Bakan Kacır: Hiçbir ülkenin teknolojik üstünlüğü başka ülkelere, zulmetme hakkını tanımaz

Bakan Kacır: Hiçbir ülkenin teknolojik üstünlüğü başka ülkelere, zulmetme hakkını tanımaz"

Vakıf Katılım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İsrail’in ablukası altında bulunan Filistin’deki zulme sessiz kalmayacaklarını belirterek, “Bugün kendisini başkalarından daha güçlü görüyor olması İsrail'e hastaneleri, okulları, kiliseleri, cami. Masum insanları, çocukları, kadınları, bebekleri öldürme hakkını asla tanımaz.” dedi.

“Biz çocuklarımızın geleceğini konuşurken Filistin'de Gazze'de öldürülen çocukların bugününü göz ardı." diyen Bakan Kacır, şu ifadelere yer verdi:

"Şunu bir kez daha ifade etmek istiyorum ki Türkiye için bütün bu çabalar ülkemizin elbette daha müreffeh yarınlara erişmesi için çok kıymetli. Güçlü Türkiye için, dünya değer zincirlerinde, küresel değer zincirlerinde bugünkünden daha kuvvetli rol üstlenebilen bir Türkiye için oldukça kıymetlidir. Ama en nihayetinde Türkiye'miz için asıl olan bütün bu çabalar neticesinde küresel düzeyde oynadığımız rolün dünyaya yeniden medeniyetimizin adalet ve merhamet değerlerini taşıyabilmesidir. Biz bütün bu çabaları, milli teknoloji hamlesi, sanayimizi, teknolojimizi güçlendirecek tüm gayretleri günün sonunda insanlığın yararına sonuçlar doğurduğu ölçüde kıymetli görürüz. Hiçbir ülkenin teknolojik üstünlüğü başka ülkelere, başka toplumlara zulmetme hakkını ona tanımaz. Zulüm ile abad olunmaz. Kucağında bebeklerinin cansız bedenlerini taşıyan annelerin hıçkırıkları üzerine bir medeniyet inşa edilmez, edilemez."

  Hibya Haber Ajansı